Інструкція з техніки нанесення ізоляційної штукатурної суміші UMKA ® UB-212

Інструкція з техніки нанесення ізоляційної штукатурної суміші UMKA ® UB-212

Теплоизоляційна штукатурна суміш UMKA® UB-212 для зовнішніх та внутрішніх робіт

ЦВ.1.ШТ5 ДСТУ Б В.2.7-126:2011


Екологічно безпечна 

 Теплоізоляційна

Звукоізоляційна

Паропроникна

Гідрофобна 

Морозостійка 

 Негорюча

 Біла

Не потребує армування! 


Технічний опис 

Область використання

СИСТЕМА ІЗОЛЯЦІЇ - В ОДНОМУ МІШКУ!

Використання: Спеціальна легка ізоляційна штукатурная суміш для газосилікатних та керамічних основ. Підходить для безмаячного тонкошарового тинькуваня фасадів, інтер'єрів, укосів, балконів,напівпідвальних і підвальних приміщень, з можливістю ручного або машинного нанесення.Рекомендована товщина шару 5-7 мм. Має закінчений вигляд "баранець".

Не потребує армування. Забезпечує тепло-, гидро- і звукоізоляцію відгорожувальних конструкцій.

Склад:

Мінеральні в`яжучі (цемент, вапно), легкі мінеральні заповнювачи, полімерні модифікуючі добавки

Технічні характеристики 

Кількість води на 1 кг сухій суміші
0,58-0,64 л
Крупність заповнювача
не більш 1,25 мм
Водоутримуюча здатність розчинної суміші
не менш 97%
Час роботопридатності розчинної суміші
не менш 90 хв
Границя міцності розчину на стиск
не менш 2,5 МПа
Границя міцності розчину на розтяг при вигині
не менш 1,2 МПа
Теплопровідність розчину в сухому стані
не більш 0,1 Вт/(м·К)
Коефіцієнт водопоглинення розчину (за 24 години)
не більш 0,16 кг/м2⋅√год
Паропроникність розчину
не менш 0,25мг/(м·год·Па)
Морозостійкість розчину
не менш 50 циклів
Расход сухої суміші при товщині шару 5-7 мм
2,5-2,9 кг/м2
Упаковка
крафт-мішок 9±0,16кг(відповідає вимогам ЦВ.1 ШТДСТУ Б В.2.7-126:2011) 

Інструкція з застосування

Підготовка основи

Основу очистити від старої фарби, бруду, пилу і неміцних фрагментів, якщо треба промити, бетон - очистити від залишків опалубного мастила. Видалити виступи, металеві елементи захистити від корозії. Гладким бетонним основам рекомендовано надати шорсткість механічним способом або за допомогою контактної грунтовки. Поверхню обробити грунтовкою глибокого проникнення.

Примітка: при нанесенні теплоізоляційної штукатурної суміші UMKA® UB-212, армування фасаду не потрібно. Рекомендовано армувати тільки ділянки фасаду, додатково ізольовані за допомогою екструдованого пінополістиролу, пінопласту, дерева (в т.ч. OSB, QSB і фанери), вати і тому подібних матеріалів (міжповерхові пояси будівель, торці плит перекриттів, віконні перемички тощо). Легкобудівні фасади типу "канадський будинок", із застосуванням OSB, окрім армування, рекомендовано обробити контактною грунтовкою.


Загальні рекомендації по застосуванню

Роботи виконувати при температурі основи від +5°С до +30°С. Усі приведені в справжньому Технічному описі рекомендації ефективні при температурі +20°С і відносній вологості повітря 60%. В інших умовах час роботоздатності розчину суміші може змінитися.

Важливо! У літній період не виконувати роботи при прямій дії сонячних променів на розчинну суміш і на основу! Слід також уникати прямої дії на розчинну суміш атмосферних опадів.

Примітка. Суміш UMKA® UB-212 містить цемент і вапно, які при взаємодії з водою дають лужну реакцію, тому при роботі необхідно берегти очі та шкіру. У випадку попадання розчинної суміші в очі негайно промити їх водою та звернутися до лікаря.


Виконання робіт

Суміш UMKA® UB-212 можна наносити як вручну, так і за допомогою штукатурних машин типу M-Tech Duo - Mix, PFT G-54 або аналогічних.

При ідеально рівній кладці стіни суміш може наноситися тонким шаром 5-7 мм без маяків. При більшій товщині шару рекомендовано використовувати штукатурні маяки або струну.


Ручний спосіб

Приготування розчину суміші

У круглу ємність з плоским дном (місткістю 40 л - при замісі на 1 мішок сухої суміші та 60 л - при замісі на 2 мішки сухої суміші) налити чисту воду з розрахунку 5,22-5,76 л на мішок (9 кг). У воду засипати теплоізоляційну штукатурну суміш UMKA® UB-212.

Важливо! Для забезпечення однорідності розчинної суміші при замісі необхідно використовувати вміст мішку повністю. Не допускається часткове використання вмісту мішку.

Ретельно перемішати розчинну суміш ручним високообертовим (не менше 600 об/хв.) будівельним міксером до однорідної консистенції без грудок та згустків протягом 4-5 хвилин.
Рекомендується використовувати міксер з 2-ма насадками. Розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Показником вірно приготованої розчинної суміші є її рівномірна густина без грудок та її можливість утримуватися на перевернутому металевому шпателі.

Встановлення маяків. На поверхню основи з інтервалом приблизно 30 см нанести розчинну суміш, в яку вдавити маячкові профілі, вирівнявши їх в одній площині. Крок профілів має бути на 20 см менше довжини правила.


Нанесення штукатурки

Поверхню стіни обробити грунтовкою глибокого проникнення безпосередньо перед нанесенням штукатурки.

З маяками. За допомогою шпателя і гладилки з нержавіючої сталі нанести розчинну суміш на стіну між маяками тонким шаром, втираючими рухами. Через 3-5 хв. нанести основний шар штукатурки по маяках. Надлишки розчину суміші прибрати за допомогою правила, маятниковими рухами вліво-управо, знизу-вгору. Через 4-8 годин (залежно від температури довкілля) акуратно витягнути маяки. При температурі повітря нижче 15оС час висихання основного шару збільшується до 12-14 годин. Заповнити місця того, що має в розпорядженні маяків розчинну суміш UMKA® UB-212 і вирівняти металевою гладилкою.

Без маяків. При тонкошаровому нанесенні без маяків штукатурний шар вирівняти гладилкою, а через 20-30 хвилин після нанесення - затерти штукатурку за допомогою пластикової терки. Затирати штукатурку слід круговими рухами, створюючи однорідну структуру поверхні.

Порада: для економнішого використання матеріалу рекомендується застилати чисту поліетиленову плівку/линолеум/брезент біля основи стіни - і розчин, що впав з інструменту, можна знову застосовувати впродовж 10- 15 хвилин, заздалегідь перемішавши з іншою розчинною сумішшю. При цьому не допускати попадання сміття в розчин.


Машинний спосіб

Підготовка до роботи

Роботи по машинному тинькуванню проводяться, як правило, у складі бригади штукатурів. Підготувати 2 штукатурну машину до роботи узгоджено "Інструкції з експлуатації".
Увага! Штукатурна станція має бути подвійного змішування. Шнекова пара має бути під фракцію 2-3мм (D3).


Приготування розчинної суміші

Засипати теплоізоляційну штукатурну суміш UMKA® UB-212 у бункер машини. Встановити витрату води відповідно до потрібної консистенції розчину. Рекомендована відмітка витрати води - близько 350 л/годину (залежно від типу машини) Точний підбір витрати води - залежно від матеріалу стіни і температури довкілля.


Нанесение штукатурки

Нанесення штукатурки. Стіна має бути заздалегідь оброблена грунтовкою глибокого проникнення. Перед нанесенням суміші, стіну змочити водою. Наносити розчинну суміш на поверхню, дотримуючись наступних правил:

  • Пістолет який розпиляє розчин потрібно тримати перпендикулярно оброблюваній поверхні, на відстані близько 30 см (до сопла).

  • Товщину шару, що наноситься, регулювати швидкістю переміщення пістолета (чим повільніше переміщення, тим товще шар штукатурки і навпаки).

  • Тинькувати стіни слід в напрямі зліва-направо і зверху-вниз (починаючи з лівого верхнього кута), формуючи захватки шириною близько 70 см. При цьому пістолет слід вести так, щоб при зворотно-поступальних рухах, центр штукатурного набризку знаходився на нижньому краю нанесеного розчину.

  • Кожну подальшу захватку наносити з перекриттям попередньої в 5-10 см з лівого боку.

  • Нанесення розчину на поверхню стелі виконувати, починаючи з протилежної до вікон сторони.

Вирівняти нанесений штукатурний шар правилом короткими маятниковими рухами (вліво-управо) по маяках.

Не рекомендовано наносити штукатурний шар на рівень, більш ніж 5-6 мм забільш рівня маяків - це приведе до сповзання суміші при її вирівнюванні правилом.

Після нанесення розчину на усю поверхню закрити повітряний вентиль на пістолеті розчину (подання розчину припиниться).

Важливо!  Розчин у шлангах і змішувачі не повинен знаходитись у нерухомому стані більше 15 хвилин. Якщо роботи ведуться без установки маяків, перевірити відхилення поверхні горизонтали і вертикалі за допомогою рівня, шнура або шаблону. За необходності нанести додатковий шар розчину там, де його недостатньо.

Важливо!  Нанесення додаткового шару можливе, якщо з моменту початку нанесення попереднього пройшло не більше 30 хв., інакше, другий шар наносити після схоплювання першого.

Устаткування та інструменти відразу після роботи вимити водою. Забруднені місткості та інструменти погіршують якість штукатурного розчину. Розчиннозмішуючий насос промити водою згідно "Інструкції з експлуатації".


Фінішна обробка

Для отримання рівномірної текстури оштукатуреної поверхні через 1-2 діб (залежно від температури довкілля) нанести і затерти круговими рухами за допомогою пластикової терки фінішний шар завтовшки від 2 до 5 мм. Фінішний розчин рекомендується готувати вручну.

Важливо! Перед приготуванням фінішного розчину місткість і металеві гладилки мають бути ретельно очищені. Затирати фінішний шар рекомендується пластиковою теркою.

Для отримання поверхні типу "гладінь" в якості фінішного шару рекомендується використати теплоізоляційну штукатурну суміш для фінішного шару UMKA® UF-2.

Через 48 годин поверхню рекомендується обробити проникаючою грунтовкою. Через добу після цього поверхню можна фарбувати воднодисперсійними фасадними фарбами на силіконовій або силікатній основі.


Гарантії виробника
Виробник гарантує відповідність суміші UMKA® UB-212 характеристикам, наведеним в дійсній Інструкції з використання при виконанні правил її транспортування, зберігання, приготування та нанесення.

Виробник не несе відповідальності за невірне використання суміші, а також її використання в інших цілях та умовах, не передбачених дійсною Інструкцією.

Гарантійний термін зберігання суміші теплоізоляційної штукатурної UMKA® UB-212 в оригінальній заводській упаковці в сухих умовах становить 12 місяців з дати виробництва, вказаній на упаковці.