Інструкція з техніки нанесення штукатурки UMKA ® UB-21

Інструкція з техніки нанесення штукатурки UMKA ® UB-21

Теплоизоляційна штукатурна суміш UMKA® UB-21 для зовнішніх та внутрішніх робіт

ЦВ.1.ШТ5 ДСТУ Б В.2.7-126:2011 


Екологічно безпечна 

Теплоізоляційна

Звукоізоляційна

Паропроникна

Гідрофобна 

Морозостійка 

Негорюча

Біла

Не потребує армування! 


Технічний опис 

Область використання

СИСТЕМА УТЕПЛЕННЯ - В ОДНОМУ МІШКУ!

Застосування: Теплоизоляційна штукатурна суміш UMKA® UB-21 використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт по мінеральним основам (комірчастий газо- та пінобетон, керамоблок, черепашник, перлитобетон, вапняк, цеглина, бетон тощо). Для тинькування фасадів, інтер'єрів, укосів, балконів, напівпідвальних і підвальних приміщень. Придатна для нанесення як вручну, так і штукатурними станціями. Не потребує армування. Товщина шару - від 10 до 100 мм, має закінчений вигляд "баранець".

Забезпечує тепло-, гидро- і звукоізоляцію відгорожувальних конструкцій.

Склад:

Мінеральні в`яжучі (цемент, вапно), легкі мінеральні заповнювачи, полімерні модифікуючі добавки.


Технічні характеристики 

Насипна щільність сухої суміші
360 кг/м3
Кількість води на кг сухої суміші
0,53-0,58 л
Час придатності для роботи розчиненої суміші
не менш 60 хв.
Щільність розчину в сухому стані
350 кг/м3
Межа міцності розчину на розтяг при вигині
не менш 0,5 МПа
Межа міцності розчину на стиск
не менш 1,0 МПа
Міцність зчеплення розчину з основою (бетон
після витримування в повітряно-сухих умовах
не менш 0,2 МПа
Теплопровідність розчину в сухому стані
0,065 Вт/(м·К)
Коефіцієнт водопоглинення розчину (за 24 години)
не більше 0,16 кг/м.кв· год
Паропроникність розчину
не менш 0,34 мг/(м·год·Па)
Морозостійкість розчину
не менш 35 циклів
Звукоізоляція розчину при товщині шару 20 мм
не менш 43 дБ
Витрата сухої суміші при товщині шару 10 мм
3,5-4,0 кг/м2
Упаковка
крафт-мішок 9±0,16 кг

(відповідає вимогам ЦВ.1 ШТ5 ДСТУ Б В.2.7-126:2011) 


Інструкція з застосування 

Підготовка основи

Примітка: при нанесенні теплоізоляційної штукатурної суміші UMKA® UB-21, армування фасаду не потрібно. Рекомендується армувати тільки ділянки фасаду, додатково ізольовані за допомогою екструдованого пінополістиролу, пінопласту, дерева (у т.ч. OSB, QSB і фанери), вати і тому подібних матеріалів. Легковозводимі споруди типу "канадський будинок", із застосуванням OSB, окрім армування, рекомендовано обробити контактною грунтовкою.


Загальні рекомендації по застосуванню

Роботи виконувати при температурі основи від +5°С до +30°С. Усі приведені в справжньому Технічному описі рекомендації ефективні при температурі +20°С і відносній вологості повітря 60%. В інших умовах час роботоздатності розчину суміші може змінитися.

Важливо! У літній період не виконувати роботи при прямій дії сонячних променів на розчинну суміш і на основу! Слід також уникати прямої дії на розчинну суміш атмосферних опадів.

Примітка. Суміш UMKA® UB-21 містить цемент і вапно, які при взаємодії з водою дають лужну реакцію, тому при роботі необхідно берегти очі та шкіру. У випадку попадання розчинної суміші в очі негайно промити їх водою та звернутися до лікаря.


Виконання робіт
Суміш UMKA® UB-21 можна наносити як вручну, так і за допомогою штукатурних машин типу M-Tech Duo - Mix, PFT G-54 або аналогічних.


Ручний спосіб

Приготування розчинної суміші. В круглу ємність з плоским дном (ємністю 40 л – при замісі на 1 мішок сухої суміші та 60 л – при замісі на 2 мішки сухої суміші) налити чисту воду із розрахунку 4,77-5,22 л на мішок (9 кг). В воду засипати суміш UMKA® UB-21.

Важливо!  Для забезпечення однорідності розчинної суміші при замісі необхідно використовувати вміст мішку повністю. Не допускається часткове використання вмісту мішку.

Ретельно перемішати розчинну суміш ручним високообертовим (не менше 600 об/хв.) будівельним міксером до однорідної консистенції без грудок та згустків протягом 4-5 хвилин. Рекомендується використовувати міксер з 2-ма насадками. Розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Показником вірно приготованої розчинної суміші є її рівномірна густина без грудок та її можливість утримуватися на перевернутому металевому шпателі.

Встановлення маяків. На поверхню основи з інтервалом приблизно 30 см нанести розчинну суміш, в яку вдавити маячкові профілі, вирівнявши їх в одній площині. Крок профілів має бути на 20 см менше довжини правила.


Нанесення штукатурки

Поверхню стіни заздалегідь обробити грунтовкою глибокого проникнення. Перед нанесенням розчину суміші на стіну рясно змочити її водою. Міра змочування залежить від здатності стіни до вологопоглинання і температури навколишнього повітря.
За допомогою шпателя та гладилки з нержавіючої сталі нанести втираючими рухами розчинну суміш на стіну між маяками тонким шаром 2-5мм. Через 3-5 хв. нанести основний шар штукатурки по маяках. Надлишки розчинної суміші прибрати за допомогою правила.

Для економнішого використання матеріалу рекомендується застилати чисту поліетиленову плівку біля основи стіни і розчин, що впав з інструменту можна застосовувати впродовж 10-15 хвилин, заздалегідь перемішавши з іншою розчинною сумішшю. При цьому не допускати попадання сміття в розчин.


Машинний спосіб

Підготовка до роботи

Роботи по машинному тинькуванню проводяться, як правило, у складі бригади штукатурів. Підготувати 2 штукатурну машину до роботи узгоджено "Інструкції з експлуатації".
Увага! Штукатурна станція має бути подвійного змішування. Шнекова пара має бути під фракцію 2-3мм (D3).

Приготування розчинної суміші
Засипати теплоізоляційну штукатурну суміш UMKA® UB-21 у бункер машини. Встановити витрату води відповідно до потрібної консистенції розчину. Рекомендована відмітка витрати води - близько 350 л/годину (залежно від типу машини) Точний підбір витрати води - залежно від матеріалу стіни і температури довкілля.

Нанесення штукатурки. Стіна має бути заздалегідь оброблена грунтовкою глибокого проникнення. Перед нанесенням суміші, стіну змочити водою. Наносити розчинну суміш на поверхню, дотримуючись наступних правил:

• Пістолет розчину потрібно тримати перпендикулярно оброблюваній поверхні на відстані близько 30 см (до сопла).

  • Товщину шару, що наноситься, регулювати швидкістю переміщення пістолета (чим повільніше переміщення, тим товще шар штукатурки і навпаки).

  • Тинькувати стіни слід в напрямі зліва-направо і зверху-вниз (починаючи з лівого верхнього кута), формуючи захватки шириною близько 70 см. При цьому пістолет слід вести так, щоб при зворотно-поступальних рухах, центр штукатурного набризку знаходився на нижньому краю нанесеного розчину.

  • Кожну подальшу захватку наносити з перекриттям попередньої в 5-10 см з лівого боку.

  • Нанесення розчину на поверхню стелі виконувати, починаючи з протилежної до вікон сторони.

Вирівняти нанесений штукатурний шар правилом короткими маятниковими рухами (вліво-управо) по маяках.

Не рекомендовано наносити штукатурний шар на рівень, більш ніж 5-6 мм забільш рівня маяків - це приведе до сповзання суміші при її вирівнюванні правилом.

Після нанесення розчину на усю поверхню закрити повітряний вентиль на пістолеті розчину (подання розчину припиниться).

Важливо! Розчин у шлангах і змішувачі не повинен знаходитись у нерухомому стані більше 15 хвилин. 

Якщо роботи ведуться без установки маяків, перевірити відхилення поверхні горизонтали і вертикалі за допомогою рівня, шнура або шаблону. За необходності нанести додатковий шар розчину там, де його недостатньо.

Важливо!  Нанесення додаткового шару можливе, якщо з моменту початку нанесення попереднього пройшло не більше 30 хв., інакше, другий шар наносити після схоплювання першого.

Устаткування та інструменти відразу після роботи вимити водою. Забруднені місткості та інструменти погіршують якість штукатурного розчину. Розчиннозмішуючий насос промити водою згідно "Інструкції з експлуатації".


Фінішна обробка

Через 4-8 годин (залежно від температури довкілля) акуратно витягнути маяки. Заповнити місця від маяків розчином теплоізоляційної штукатурної суміші UMKA® UB-21 і вирівняти металевою гладилкою. При температурі повітря нижче 15оС час висихання основного шару збільшується до 12-14 годин.

Для отримання рівномірної текстури оштукатуреної поверхні через 1-2 діб (залежно від температури довкілля) нанести і затерти круговими рухами за допомогою пластикової терки фінішний шар завтовшки від 2 до 5 мм. Фінішний розчин рекомендується готувати вручну.

Важливо!  Перед приготуванням фінішного розчину місткість і металеві гладилки мають бути ретельно очищені. Затирати фінішний шар рекомендується пластиковою теркою.

Для отримання поверхні типу "гладінь" в якості фінішного шару рекомендується використати теплоізоляційну штукатурну суміш для фінішного шару UMKA® UF-2.

Через 48 годин поверхню рекомендується обробити проникаючою грунтовкою. Через добу після цього поверхню можна фарбувати воднодисперсійними фасадними фарбами на силіконовій або силікатній основі.


Гарантії виробника
Виробник гарантує відповідність суміші UMKA® UB-21 характеристикам, наведеним в дійсній Інструкції з використання при виконанні правил її транспортування, зберігання, приготування та нанесення.

Виробник не несе відповідальності за невірне використання суміші, а також її використання в інших цілях та умовах, не передбачених дійсною Інструкцією.

Гарантійний термін зберігання суміші теплоізоляційної штукатурної UMKA® UB-21 в оригінальній заводській упаковці в сухих умовах становить 12 місяців з дати виробництва, вказаній на упаковці.